Ankara Adaklik Koyun

KIZILAY KOYUN BAĞIŞI

Akika Kurbanı, Şükür Kurbanı ve Adak Kurbanı Bağışlarınızı Türk Kızılayı Ankara Şubesi’ne vekaleten kesilmek üzere bağışlayabilirsiniz. Dini vecibelere uygun olarak kesilen kurbanlarınız ihtiyaç sahiplerine en kısa sürede sıcak yemek olarak dağıtılmaktadır. Bağışladığınız koyunlar ile ihitiyaç sahiplerine yardımcı olun.

Yeni doğan çocuğunuz için keseceğiniz akika kurbanınız Ulucanlar aşevimizde durumu gerçekten zor olan vatandaşlarımıza dağıtılmaktadır. Şükür kurbanı bağışlarınızı ile yardımda bulunduğunuz ailelerimiz de o günü sofralarında sıcak bir yemek ile geçireceklerdir. Adak kurbanı bağışlarınızı yılın her günü ihtiyaç duyan ailelerimize sıcak yemek olarak dağıtmaktayız.

Dağıtılacak olan koyun Adak kurbanı bağışlarınızda ilk olarak sizden vekelatet alınmaktadır. Sonrasında bağışladığınız kurbanlıklar aynı gün ya da ertesi gün kesilerek hazırlanmaktadır. Ulucanlar aşevimizde aşçılarımız tarafından hazırlanan kurbanlık etleri pişirilerek sıcak yemek haline getirilmektedir. Aşevimizi ziyaret eden ihityaç sahibi vatandaşlarımız yanlarında getirdikleri tencere ve kaplar ile yemeklerini alarak evlerine götürmektedirler. Adak kurbanı bağışlarınızı dini ve insani değerlere saygılı bir şekilde yerine getirmenize vekalet eden Türk Kızılayı ayrıca sizlerin iyiliğinizi yansıtabilmenin gururunu yaşamaktadır.