Ankara Adaklik Koyun

Adaklık Kurban

Adaklık Kurban

Ankara’da Kurbanlık Küçükbaş Koyun Konusunda Tecrübeli ve Sağlam Bir Firma Bulmak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Adadığınız Bir Adağın İslami Şartlara Uygun Bir Şekilde Yerine Getirildiğini Görmek ve Bu Adağı İsterseniz Canlı İsterseniz Kesimini Yaparak Teslim Alabilirsiniz.

Ayrıca Bize Vekalet Vererek Bir Adağı Kestirebilir ve Herhangi Bir İstediğiniz Hayır Kurumuna Bağışlayabilirsiniz.

Adaklık Kurban

Adak, gerek Türk kültüründe, gerekse İslam inancında yerleşik bir inanış olarak bin yıllardır uygulanmakta olan bir ritüeldir. Hemen herkesin, olmasını umut ettiği bir olay için adak adamışlığı vardır. Dileklerimiz gerçekleştiğinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere eda ettiğimiz vecibeye adak diyoruz. Pekiyi şehir ortamında bu vecibe nasıl yerine getirilir? Adaklık kurban nereden alınır? Sağlıklı olanı hangisidir, adaklık fiyatları hangi aralıktadır. Herhangi bir şehir insanı, etlik canlı hayvan satın almak konusunda bilgi sahibi olmayabilir. Bu noktada bizden destek alabilirsiniz.

Şehir ortamında canlı havya satışlı ile ilgili ciddi kısıtlamalar bulunmaktadır, her yerden kurbanlık satın alamazsınız, zira şehirlerde hayvan besiciliği mümkün değildir. Belli başlı noktalarda devlet denetiminde işletilen müesseseler dışında adaklık kurban tedarik etme şansınız bulunmamaktadır. Kaldı ki doğru olan da budur. Zira satın alacağınız hayvanın sağlıklı oluşunun devlet tarafından denetlenmiş olması önemlidir. Bunun yanında besi hayvanlarının kanuna aykırı biçimde adaklık kurban olarak satılması da doğru değildir. Elbette adaklık hayvanlar çoğunlukla küçük baş olsa da, son yıllarda artan küçük baş hayvan mandıracılığı alanına zarar verecek eylemlerden kaçınmak gereklidir.

Yüksek yaylalarda yetişmiş, doğal ürünlerle beslenmiş hormonsuz adaklık kurban ihtiyaçlarınız için bizi dilediğiniz zaman arayabilir, sizin için en ekonomik adaklıkları tedarik etmemiz için sipariş verebilirsiniz. Tabii isterseniz hayvanları yerinde görerek kendiniz de seçebilirsiniz. Ayrıca kesim konusunda da size yardımcı olabilmekteyiz.

Veteriner Hekimler ve Sağlık kontrolörlerinin de başarılı bir şekilde çalışması ve itinalı çabaları sayesinde kurbanlık koyunlarımızın tamamı sağlık kontrollerinden geçirilerek hastalıksız ve sağlıklı kurbanlık koyun olarak kesim ve kurbanlık olmaya hazır bir şekilde beklemektedirler. Sizlerin gönül rahatlığı ile kesmeniz ve daha kabulü kolay hayvanları kesebilirsiniz.